Gezilerimiz


Pera Fotoğrafçılık Kulübü, özellikle pratik eğitime çok önem vermektedir. Kurslarını bitiren kursiyerlerimiz gezilerimize katılarak derste öğrendiklerini uygulama fırsatı yakalamaktadırlar. Gezilerimiz; grup gezileri ve toplu geziler olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadır. Her kursa başlayan grup, kurs bitiminden bir hafta önce, Pazar günleri ve günübirlik olmak kaydıyla bir geziye gitmekte ve her grup geziye gidilecek yeri kendi belirlemektedir. Bunun dışında 3 ayda bir yapılan tüm fotoğrafçılara açık konaklamalı gezilerimiz de mevcuttur.

Her iki gezi türü de tüm fotoğrafçılara açıktır. Kursu daha önceden bitirmiş veya kursa hala devam eden herkes diğer grupların gezilerine de katılabilir. Yeni öğrencilerimiz özellikle daha önceden kursu bitiren kursiyerlerimizin çalışmalarını ve fotoğraf çekme stillerini de öğrenerek hem bir ekip ruhu yakalanması amaçlanmakta ve birlik beraberlik havasının oluşturulması hedeflenmektedir.

Grup gezileri olarak şu ana kadar gittiğimiz güzergahlar; Kıyıköy, Beyoğlu&Cihangir&Ortaköy, Edirne, Haliç (MiniaTurk&Pierre Loti&Koç Müzesi&Balat&Fener), Büyükada, Riva&Polonezköy&Anadolu Kavağı, Eskişehir, İstanbul Boğaz, İstanbul Haliç&Beyoğlu, Çanakkale&Gelibolu, Kırklareli&Dupnisa&İğneada, İstanbul Sultanahmet, Assos, Haliç&Sapphire.

Konaklamalı olarak şu ana kadar gittiğimiz güzergahlar; Ağva&Şile, Yedigöller, Ayvalık&Cunda, Bozcaada.Pera Fotoğrafçılık Kulübü bir Pera Dil Akademisi kuruluşudur.